Chocolate jewel

Vítáme Vás, na stránkách chovné stanice Chocolate Jewel - zabívající se chovem čokoládově hnědých labradorů

Naše chovná stanice se vyznačuje výbornou kvalitou rodu po naší první fence "Amálce" (Anne Amelie Chaseland´s), která se dožila 16 let a 49 dní. Máme malou chovnou stanici, ale s výtečnými výsledky v chovu i na výstavách. V současné době chováme dvě fenky. Jednu v psím důchodu "Stázi" (Anne Anastazie Chocolate Jewel 12 let) a Shirley, s kterou se snažíme obnovit Amálčin chov rodu. Již před 7 lety z vrhu Anastázie, což je dcera Amálky, jsme si nechali psa Daglese (Douglas Choc Jewel Chaseland´s), který je výjmečný. Je dvojnásobný šampión České republiky se splněnými loveckými zkouškami. V roce 2017 kryl Douglas uchovněnou fenku z chovné stanice Butter´s Joy a neodolali jsme si nechat štěně fenečky Anne Shirley, která je velice šikovná a rychle se učí výcviku, je vnímavá, citlivá na okolí. Dále má výborný lovecký předpoklady a naplňuje nás láskou. 

U našich pejsků dbáme především na dobrý zdravotní stav a výcvik. V současné době máme dvě fenky a pejska s výbornými loveckými předpoklady a milou povahou. Splnili řadu zkoušek a pravidelně se účastní výstav a lovů. Náš chov je sice malý, ale jen tak se můžeme plně věnovat výcviku a péči o naše labradory. Naší prioritou je odchovat zdravá štěnátka podle pravidel ČMKU.

Shirley

Anne Shirley, je roční štěně ve které proudí pohodová linie. Je to nová naděje našeho chovu. Rádi bychom ji umožnili, projít základní výcvik s loveckými zkoušky a uchovnit.

Douglas

Pes Douglas, je užasný kamarád do nepohody. Nejraději je, když může být v pohybu. Nevadí mu být zaměstnaný v revírech, ale i jako doprovod, při procházkách páníčků.

Anastazie

Stázinka vždy byla a je naše nejposlušnější fenka, která má v genech smysl pro poslušnost a lov. Vždy za odvedenou práci chce jen dobrotu a pohlazení.

Amálka

Amálka byla i v 16 letech alfa samice našeho psího rodu. V loni se stala nejstarší žijící labrador v České republice a byla do 14 let nejlepší hlídač naší rodiny. Měla úspěchy při výcviku obranny.

LABRADORSKÝ RETRÍVR: Původní forma plemene se nazývala Small Water Dog (malý vodní pes). Labradorský retrívr vstoupil do dějin jako pes kanadských rybářů, který přináší rybami obtěžkané sítě. V současnosti je nejpopulárnějším plemenem na světě. Jeden z prvních milovníků tohoto plemene, hrabě z Malmesbury, jim dal jméno labradorští retrívři. Labrador má vyrovnanou povahu, a tak se používá k obtížným pracem, jako je vodění nevidomých, hledání drog na letištích a nebo jako záchranářský pes.