Chocolate jewel

Main Content

Chocolate Jewel - Shirley

Shirley je od narození smíšek, který hiperaktivně se snaží rozdávat radost. Shirley se narodila pro život - je hravá a snaživá. Rychle odkouká co má dělat, jak na cvičáku tak i na výstavách. Budem se ji snažit uchovnit. Základní výcvik probíhá a postupně splňujeme výstavy. Nechávali jsme ji projít testy na kyčle, které má NULOVÉ a dalšími genetickými testy, které vyšly negativně. Shirley je tedy velmi zdravá dospívající fenka.

Shirley splnila předpoklady k uchovnění!

Naše radost Shirley získala na poslední výstavě v Litoměřicích výbornou a ohodnocení CAC a 9.6. 2019 v Čelákovicích splnila lovecké zkoušky OVVR s umístěním na 3. místě.

Amálka

Chocolate Jewel - Anne Amelie Chaseland´s

Anne Amelie naše Amálka byla stále i v 16 letech alfa samice našeho psího rodu. Byla v té době nejstarší žijící čokoládový labrador v České republice a do 14 let nejlepší hlídač naší rodiny. V mládí měla výborné výsledky na klubových, národních a mezinárodních výstavách. Honosila se titulem CACIB, CAC a klubový vítěz. Absolvovala lovecký výcvik a také chodila na cvičák,  kde měla výborné výsledky při výcviku obrany.

Amálka byla a je od prvního dne do dneška naše velká láska. Nejenom, že  byla inteligentní a osvědčila se jako dobrý hlídač nás i celé naší ulice. Vždy s hlubokým štěkotem na vše dobře upozorňovala. Byla vždy oddaná a plná psí lásky, kterou nám  dávala přes 16 let. Snad jsme její starost a lásku dostatečně vrátili. Jinak Amálka si zřídila u všech vždy respekt. Stačilo přijít k pejskovi, který ji či nás chtěl ohrozit, tak se naježila, zavrčela a podívala se mu do očí, a to stačilo. Tím nepřítel, jakéhokoli plemene odkráčel.

Amálka vždy ráda plavala od jara do podzimu. Voda byla jejím živlem do stáří. S jejím vydřím ocasem perfektně kormidlovala ve vodě a neměla jako plavec konkurenci. Jako každý Labradorský retrívr milující aportování všeho možného milovala trénink s klacky až po velké větve. I velkou polokládu přitáhla z vody na břeh. Taková byla naše Amálka o kterou se rádi staráme do dneška.

V dnešní době se také staráme o její potomky, kteří pokračují v zachování úspěšné chovné stanice Chocolate jewel. O její dceru Anne Anastazii , vnuka Douglase a pravnučkou Anne Shirley.

Stázi

Chocolate Jewel - Anne Anastazie Chocolate Jewel

Anastázie je Douglasova psí máma a Shirley babička. Anastázie byla dcera Amálky, tak vzhledem připomíná nejvíc Amálku, ale povahově je klidnější. Stázinka byla úspěšnější na výstavách, kde dosáhla Českého šampióna. Splnila lovecké i všestranné zkoušky. Je to od narození pracovitá holka, která ráda pracuje v revírech. Je to povahově hodná a milá fenka, která za pochvalu a pamlsek udělá vždy co nám na očích vidí.

CERTIFIKACE

Shirley - a její zdraví potvrzené z LABOKLINU

LABRADORSKÝ RETRÍVR: Původní forma plemene se nazývala Small Water Dog (malý vodní pes). Labradorský retrívr vstoupil do dějin jako pes kanadských rybářů, který přináší rybami obtěžkané sítě. V současnosti je nejpopulárnějším plemenem na světě. Jeden z prvních milovníků tohoto plemene, hrabě z Malmesbury, jim dal jméno labradorští retrívři. Labrador má vyrovnanou povahu, a tak se používá k obtížným pracem, jako je vodění nevidomých, hledání drog na letištích a nebo jako záchranářský pes.